Języki i poziomy


Angielski

Język angielski to najbardziej popularny język w świecie businessu. Dobra znajomość business English jest najczęściej podstawą dla osiągnięcia sukcesu zawodowego nie tylko w Polsce, ale szerzej, również w Unii Europejskiej i na całym świecie. Oferujemy business English na różnych poziomach zaawansowania w zależności od potrzeb naszych klientów.

POZIOMY

Beginner

to poziom dla osób, które właśnie zaczynają swoją edukację. Na tym poziomie poznajemy podstawowe zwroty związane z pracą, życiem codziennym, domem, rodziną. Uczniowie uczą się budować pierwsze zdania i wyrażenia. Nabywają umiejętność porozumiewania się w prosty sposób podczas rozmowy telefonicznej, urlopu np. na lotnisku, w restauracji czy hotelu.

Elementary

jest poziomem dla uczniów początkujących, którzy mieli już styczność z językiem angielskim. Uczniowie zdobywają umiejętność budowania dłuższych i bardziej złożonych zdań. Komunikowanie się w sytuacjach takich jak pytanie o drogę czy rozmowa telefoniczna nie sprawiają już problemów.

Pre–Intermediate

to pierwszy krok w stronę poziomu średniozaawansowanego. Uczniowie poszerzają słownictwo już zdobyte na poprzednich poziomach i uczą się w prosty sposób opowiadać o tym, co wydarzyło się w przeszłości lub co mają zamiar robić w przyszłości.

Intermediate

angielski dla uczniów średniozaawansowanych, by go osiągnąć wystarczają przeważnie dwa lata nauki. Na tym poziomie znajomość języka jest już całkiem dobra, a uczniowie potrafią wypowiadać się w sposób bardziej złożony.

Upper–Intermediate

Po jego ukończeniu tego poziomu uczniowie mają opanowaną gramatykę i posługują się szerokim zakresem słownictwa. Mogą zacząć myśleć o zapisaniu się do grupy przygotowującej się do zdania egzaminu FCE lub innych egzaminów businessowych.

FCE

jest poziomem przygotowujący do egzaminu First Certificate in English. Egzamin ten to pierwszy krok, by zdobyć niepodważalne potwierdzenie znajomości języka angielskiego. Kładziemy główny nacisk na to, aby uczeń podczas zajęć zdobył umiejętność rozwiązywania testów, opanował technikę mówienia i pisania. To bardzo ważne, ponieważ w ostatnich latach poziom egzaminu znacznie się podniósł.

Advanced

to poziom, który przygotowuje do egzaminu Certificate in Advanced English. Znajomość języka angielskiego na tym poziomie jest naprawdę zaawansowana. Uczeń opanowuje trudne słownictwo i jest w stanie pisać i czytać specjalistyczne teksty.

CPE

to najwyższy stopień zaawansowania języka angielskiego, który przygotowuje do zdania egzaminu Certificate of Proficiency English. Na tym poziomie rozmowa z Anglikiem, pisanie i czytanie nawet bardzo skomplikowanych tekstów nie sprawia żadnych trudności.


Niemiecki

Język niemiecki jest to najbardziej rozpowszechniony język w Europie, bowiem aż dla 110 mln osób jest językiem ojczystym. Posługują się nim nie tylko Niemcy, ale także mieszkańcy Austrii, Liechtensteinu, Szwajcarii, wschodniej Belgii czy Alzacji i Lotaryngii. Ponieważ jest to język naszych zachodnich sąsiadów Polacy chętnie się go uczą.

POZIOMY

Podstawowy (Anfänger)

przeważnie nauka na tym poziomie trwa rok. Po jego ukończeniu będziesz potrafił budować proste zdania i wypowiedzi związane z życiem codziennym. Nauczysz się wyrażać swoje potrzeby i uczucia, opowiadać o sobie i swoich bliskich, odpowiadać na proste pytania.

Średniozaawansowany (Mittelfortgeschrittene)

Można go rozpocząć po ok roku nauki, trwa również mniej więcej rok. Będziesz potrafił rozmawiać płynnie i bez problemu porozumiesz się z innymi w szerszym zakresie tematów. Nauczysz się także budować bardziej złożone wypowiedzi.

Poziom zaawansowany (Fortgeschrittene)

Uczniowie na tym poziomie znacznie poszerzą zakres swojego słownictwa i bez oporów będą potrafili porozumiewać się z innymi na tematy bardziej złożone. Będziesz mógł opowiedzieć o tym, co Ci się przydarzyło lub o czym marzysz.

Poziom Zertifikat Deutsch

To poziom, którego zadaniem jest przygotowanie Cię do zdania egzaminu ZD. W czasie jego trwania będziemy dbali o to, żebyś nie robił już błędów w gramatyce oraz by Twoja wymowa była czysta i płynna.

Poziom Zentrale Mittelstufenprüfung

To już bardzo wysoki poziom nauki języka niemieckiego, po jego ukończeniu będziesz mógł podejść do egzaminu ZMP

Poziom Zentrale Oberstufenprüfung

To najwyższy poziom języka niemieckiego, tzw. poziom biegłości; po jego ukończeniu wyrazisz swoje zdanie płynnie, nie będziesz miał żadnych problemów ze zrozumieniem czy pisaniem tekstów. W czasie trwania nauki na tym poziomie przygotujesz się do zdania najbardziej zaawansowanego egzaminu jakim jest Zentrale Oberstufenprüfung.


Hiszpański

Język hiszpański – od połowy 2006 roku Polacy mogą pracować w Hiszpanii legalnie, z czego coraz więcej z nas chętnie korzysta, bowiem wiąże się to z wysokimi zarobkami. Półwyspep Iberyjski to także wspaniałe miejsce wypoczynku wakacyjnego, a kto raz tam pojedzie i pozna barwne życie jego mieszkańców – już zawsze będzie tam wracał. Obecnie język hiszpański jest trzecim najczęściej używanym językiem na świecie, bowiem aż dla 400 milionów ludzi jest to język ojczysty, natomiast naukowcy uważają, że po 2010 roku będzie drugim – zaraz po chińskim!

POZIOMY

Elemental

To poziom podstawowy, którego ukończenie daje możliwość dość swobodnego konstruowania prostych zdań, wyrażeń, odczuć i myśli. Będziesz mógł wypowiadać się na tematy związane z życiem codziennym. Bez problemu poradzisz sobie w takich sytuacjach, jak prosta rozmowa telefoniczna, rezerwacja biletów, zakupy, czy poznawanie nowych ludzi.

Intermedio

Jest poziomem średniozaawansowanym, można go rozpocząć mniej więcej po 2 latach nauki. W czasie jego trwania będziesz mógł już swobodnie się wypowiadać w zakresie niespecjalistycznych zagadnień, relacjonować wydarzenia, opowiadać o swoich planach i marzeniach.

Avenzado

To poziom zaawansowany, w czasie trwania którego poznasz już wszystkie formy gramatyczne, a zakres Twojego słownictwa znacznie się poszerzy. Dzięki temu będziesz mógł wypowiadać się w zakresie bardziej skomplikowanych tematów.

Superior

To poziom, dzięki któremu udoskonalisz i utrwalisz swoją wiedzę, Twoja wymowa stanie się płynna i czysta. Będziesz mógł w sposób swobodny budować złożone i trudne zdania, czytać literaturę w języku hiszpańskim.


Francuski

Język francuski aż w 32 państwach ma status języka urzędowego, jest niezwykle romantyczny. Warto go znać zwłaszcza, jeśli wybieramy się do Francji, bowiem jej mieszkańcy niechętnie porozumiewają się w innych językach. Pod względem używalności w Unii Europejskiej jest na czwartym miejscu.


Włoski

Język włoski jest głośny, romantyczny i wesoły – taki właśnie jest język włoski. Z roku na rok coraz więcej Polaków odwiedza kraj Romea i Julii ze względu na słoneczną pogodę, Alpy, zabytki i przepyszną kuchnię. Posługuje się nim aż 100 milionów ludzi na świecie! Dołącz do nich i Ty – naprawdę warto! Z doświadczenia wiemy, iż nauka tego języka nie sprawia naszym rodakom szczególnych trudności.

POZIOMY

Livello elementare

To poziom dla osób, które rozpoczynają naukę włoskiego. Dzięki niemu opanujesz podstawy tego języka, będziesz potrafił bez problemu zamówić posiłek, spytać o drogę, zrobić zakupy, opowiedzieć o sobie za pomocą prostych zdań. Kończąc poziom livello elementare możesz być pewny, że we Włoszech sobie poradzisz.

Livello intermedio

Jest poziomem , dzięki któremu utrwalisz zdobyte wcześniej informacje, poszerzysz swoje słownictwo. Będziesz mógł już nieco swobodniej się porozumiewać, nauczysz się wyrażać uczucia, myśli, potrzeby.

Livello medio

Jest poziomem dla śrendniozaawansowanych uczniów. W czasie jego trwania nauczysz się opowiadać o swoich przeżyciach, doświadczeniach, planach i marzeniach. Będziesz potrafił podjąć dyskusje na wiele interesujących tematów, a jeśli do tej pory miałeś jakiekolwiek opory w mówieniu w języku włoskim - po ukończeniu poziomu livello medio znikną.

Livello superiore

Jeśli rozpocząłeś naukę na tym poziomie to znaczy, że jesteś już bardzo zaawansowanym uczniem. Masz opanowaną gramatykę i teraz tylko szlifujesz swoje zdolności. Potrafisz rozmawiać na poważne tematy, budować złożone zdania, czytać i pisać specjalistyczne teksty.


Chorwacki

nie da się nie zauważyć, iż każdego roku coraz więcej polskich turystów wyrusza na chorwackie wybrzeże i wyspy w poszukiwaniu przepięknych plaż, ciepłego i niezwykle czystego morza, śródziemnomorskiej i orientalnej kuchni, atrakcyjnych zabytków. Kto chociaż raz odwiedził Chorwację – już zawsze będzie do niej wracał na wakacje! Coraz częściej spotykamy się z zainteresowaniem tym językiem wśród naszych uczniów, dlatego, chcąc wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom, zdecydowaliśmy się od tego roku umożliwić Wam naukę chorwackiego.

 

Jest to język niezwykle melodyjny i dźwięczny. Można w nim zauważyć wiele podobieństw do polskiego, ponieważ należy do słowiańskiej grupy językowej. Dlatego też Polakom nauka tego języka nie sprawia większych problemów. Tym bardziej zachęcamy do nauki chorwackiego – będziesz mógł nie tylko swobodniej czuć się podczas wakacji, ale także uzyskasz ciekawy i przykuwający uwagę punkt w swoim CV!